| Gurgiu a întrebat:

Spuneti-mi si mie o folie rezistenta la Samsung s8 full protection ca ieri mi-am luat una, am dat 80 de lei pe ea si azi am scapat-o pe covor si s-a ciobit!

6 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Una full glue, care NU e full protection, dar pentru full protection iei si o husa anti-sock de gen UAG (Urban Armor Gear)

| Gurgiu explică (pentru Bizon95):

Ce crezi d-asta am full glue si nu e chestia ce mi zgarie ecranul sau d alea doar ca sunt foarte sensibile!

| Bizon95 a răspuns (pentru Gurgiu):

Raspunzi NUMAI la folie
folie full-glue e mai proasta ca sticla daca nu pui si husa anti-shock

| Gurgiu explică (pentru Bizon95):

Man pai ce treaba are husa pentru ca husa e pe spate folia e pe fata?

| Bizon95 a răspuns (pentru Gurgiu):

happy
folia de sticla e antishock general, adica protejeaza si colturile, destul de putin, dar o face
ori tu ai scapat telefonul, asta inseamna ca in primul rand iti trebuie husa, mai mult decat folie
iar daca pe langa husa mai pui si folie full glue, aia iti protejeaza ecranul pentru socurile care nu ar fi blocate de husa (sunt mult mai putin probabile, dar merita si partea aia)

eu am pus la s8+ al meu si husa UAG si folie full glue, si l-am scapat pe strada, si nu are nimic, nici macar VAG!

iar pana sa fac asta aveam impresia ca am ou in mana sau in buzunar si ma simteam cu musca pe caciula ca poate sa cada si sa se faca praf in orice moment, acum simt de parca am "bijuteriile de familie" in perfecta sigurantawinking

| romeo78 a răspuns:

Nici o folie nu este infailibilă în momentul în care scapi telefon mobil ca un bleg de la înălțime.
Ghinion! Doar o carcasă de metal și geam incasabil, antiglonț nu se sparge.
În rest, ecranul original, folia aplicată sunt realizate de așa manieră încât să poți folosi funcția de "touch screen", altfel ai folosi butoane fizice cum era acum 10-15 ani în urmă!
Fii mai atent și nu mai ai probleme, altfel nici o folie nu va fi de folos!