| Mariussorin202 a întrebat:

Buna seara, as dori sa fac o casa de 80 de metri pătrați și m-ar interesa cât m-ar costa materialele și pana de lucru la gata sa fie casa

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce detalii dai, nici Mama Omida nu-ti poate spune.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

35000 Euro.

| SharpEagle a răspuns:

"la Gâța sa fie casa"
Nu cred sa existe localitatea Gâța, deci cred ca ai vrut sa zici "la gata", adica la cheie.
Insa, poti face casa in mai multe variante constructive, cu diferite materiale samd. Trebuie sa zici cum ai vrea sa fi, ca cineva care mai stie cu ce se mananca asta, sa-ti poata da un raspuns aproximativ.
Vrei sa o faci pe caramida sau pe BCA, pe structura metalica, cu plafon de beton sau nu, cu pereti interiori de rigips sau caramida/bca, cate bai, ce finisaje samd. Mai conteaza si zona, localitatea, sunt preturi si preturi in functie de costul cu mana de lucru, cu materialele etc.
Eu nu inteleg cum puteti sa puneti intrebarile asa...