| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! In calorifere se aud un zgomot ca și cum ar bolborosi apa in ele. Și de exemplu când stau in pat se aude in casa de parca ar fi vreun robinet deschis deși toate sunt închise. Ce se întâmpla pentru ca nu înțeleg. Pana acum nu mi s-a mai întâmplat.

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Trebuie aerisite caloriferele si refacuta presiunea in instalatie (presupunand ca ai centrala proprie).

| Adinutzzaa a răspuns (pentru regis):

Nu am centrală, sunt de la bloc. Nu se mai aude nimic, deci probabil bagă apa pentru încălzire.

| regis a răspuns (pentru Adinutzzaa):

Da, posibil ca atunci se umplea instalatia.
Chiar si asa, nu ar strica o aerisire.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai se pregatesc caloriferele de incalzire, ca vine vremea rece ...si se baga apa pe teava, dar mai sunt goluri de aer si atunci fac zgomot.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie aerisite

| cristi202 a răspuns (pentru suntserios):

Noroc ca s-a spus cum e cu aerisirea. Altfel, se putea ajunge sa se creada ca trebuie scoase caloriferele afara la aerisit. happy

Răspuns utilizator avertizat
| httpsshecom a răspuns:

Așa se intampla mereu inainte cu putin timp de pornirea caldurii. Pun apa in calorifere, ceva de genul. De aceea se va tot auzi așa. ☺️