Întrebare recomandată | fantomel10 a întrebat:

Buna seara TPU. vreau sa imi pun un boiler electric in casa pentru apa calda.nu stiu daca sa pun de 50 l sau 80 l.cu cat mi ar mari factura? momentan platesc cam 100 ron si am 3 tv uri 1 frigider masina de spalat calculator si alte mici consumabile.cu boilerul cat as plati in +? multumesc. funda

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Platesti destul de mult.
Eu platesc 2 luni in jur de 200 de roni si la recitire imi vine cam 300.
Utilitati exact cele enumerate de tine.
O zi frumoasa sa aihappy

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Costul va fi cam acelasi, indiferent de cati litri e boilerul, pentru ca odata incalzita toata apa, el va consuma foarte putin ca sa mentina temperatura constanta. Practic vei incalzi mereu doar apa pe care o consumi, care depinde de necesitatile tale, nu de capacitatea boilerului.
Pentru baie e bun ala de 80 l.

| 0rlando a răspuns:

E mai rentabil instantul electric, sau pe GPL. Plus că nu mai ești nevoit să aștepți o oră să încălzească apa, mai ales iarna.
Se încălzește instantaneu și consumă doar atunci când folosești apa.

| xrapalexx a răspuns:

Platesti destul de mult.

Răspuns utilizator avertizat
| th00d a răspuns:

Salut tear costa in jur de 100-120 lei peste cheltuiala lunara asta depinde de cat de des folosesti dusul