| anonim_4396 a întrebat:

si-a mai facut cineva cont pe e-on? ma chinui de ceva timp si cand trebuie sa completez "alege partener" imi cere cod client si cod punct consum. astea le gasesc pe factura, la gaz este scris insa la energie electrica nu stiu care din codurile de pe factura e pentru punct de consum pentru ca nu specifica. ce sa completez acolo, care cod? unde l gasesc pe factura? help please! sad

10 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Si eu m-am chinuit un timp indelungat sa-mi deschid un cont la ei, insa vazand ca nu reusesc, am trecut din nou pe lemne!happy

| kiss a răspuns:

Am reusit:X:X

| scufitarosie a răspuns:

Cod Punct De Consum este un numar de pe factura care incepe cu "500"sub care scrie "NLC" si este situat undeva in dreapta, deasupra datelor unde scrie index vechi-index nou-consum, imediat sub adresa abonatului.

| Gabryell10 a răspuns:

Pe factura, in dreapta ai codul postal, sub adresa, sub ai un cod format din 10 cifre, iar sub scrie : Punct de consum. Codul de 10 cifre este chiar codul punctului de consum. Eu astazi am reusit sa ma loghez

| Geno a răspuns (pentru Gabryell10):

Ala e cod abonat. adica la cod punct de consum trebuie scris acelasi lucru la ca cod abonat?

| Keoops a răspuns (pentru Gabryell10):

Ai dreptate... multumesc! happy

| Gabryell10 a răspuns (pentru Geno):

Raspuns corect : vezi mai jos raspunsul lui Keoops...

| Stanciu_Mili_1959 a răspuns:

Cod punct consum, unde este pe factura, nicaieri.Ca sa faci un cont pentru.E.ON trebuie sa ai timp...nervi...

| zeppelin a răspuns:

Bun si nu ne spui si noua raspunsul? Am nevoie...

| Costinas_Viorel_1945 a răspuns:

Nu pot activa contul pe care al ma pe facebook pentru E.on ce fac?