| anonim_4396 a întrebat:

Buna si va rog sa-mi raspundeti daca sunteti in masura : am o capra care nu cred ca este gestanta este tot la a doua fatare, si este intarcata acum dar daca nu fata pana in martie (atunci i se implineste) ce pot face ca sa ii vina din nou laptele?

Răspuns Câştigător
| xname23 a răspuns:

Pai din cate imi aduc aminte de pe la 2 luni, cat despre pulpa nu e obligatoriu sa aiba mai ales ca e la prima fatare. daca are burta decat pe partea dreapta cu atat mai mult, inseamna ca nu e de la mancare!

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Orice ai face, nu ii va reveni laptele pana la urmatoarea fatare.

| anonimnr1 a răspuns (pentru regis):

Mersi regis de raspuns, dar ea are 4 luni de cand a luat tap nu crezi ca ar trebui sa aiba burta? recunosc ca are un pic pe partea dreapta dar nu este cine stie ce, si ugerul de la cate luni ar trebui sai i se umple ( sa se mareasca la marimea obisnuita ),? uni spuneau ca in ultima luna dar a mea are 4 luni si are pulpa mica de tot si cu un clei in ea lipicios daca poti sa-mi raspunzi fa-o mersi.

| xname23 a răspuns:

Daca nu are ied nu ii va reveniil laptele! ugerul atinge dimensiunea normala in ultima saptamana si intr-adevar trebuie sa aiba un clei lipicios.chiar daca are burta mica asta nu inseamna ca nu are ied!

| anonimnr1 a răspuns (pentru xname23):

Da multumesc, dar cleiul acesta de la cate luni ii vine pentru ca a mea are 4 luni, nu are pulpa deloc dar clei are este bine si despre burta nu are decat pe partea dreapta putin

| anonimnr1 a răspuns (pentru xname23):

Mersi... am doua capre care bat o ieduta mai mica care abia am cumparato ce sa le fac ca sa o accepte si sa nu o mai bata(in afara de varianta cu separarea ei pentru ca deja o fac pana gasesc o solutie ca sa le obisnuiesc)

| xname23 a răspuns (pentru anonimnr1):

Pai din cate imi aduc aminte de pe la 2 luni, cat despre pulpa nu e obligatoriu sa aiba mai ales ca e la prima fatare. daca are burta decat pe partea dreapta cu atat mai mult, inseamna ca nu e de la mancare!