| Trandafir_Dan_Sebastian_1905 a întrebat:

Am o cățelușă de șase luni care adoră răhățelul uman iar altceva nu prea vrea să manânce, ce pot face să o dezvăț de obiceiul ăsta? s-a mai confruntat cineva cu problema asta. Fundă

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cum reuseste sa aiba acces la rahatelul uman? Nu va faceti nevoile la toaleta? Sau faceti in fundul curtii? Nu vreau sa jignesc.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru darrio2007):

Dario,la inceput am zambit.Acum vreo cateva veri, am vazut in parcul din spatele garii, un nene care se,, rahatea '.Sau in curtea blocului.Sunt destui betivi sau boschetari care fac pe unde apuca.Desi iarna e mai greu!

| cristi202 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu cred ca ar fi atit de mult incit sa isi hraneasca catelusa cu ce fac oamenii. happy

| Trandafir_Dan_Sebastian_1905 explică (pentru darrio2007):

Darrio2007, o să îți trimit poze cu mine pe vasul de toaletă ca să te convingi și singur că nu vorbesc prosti

| darrio2007 a răspuns (pentru Trandafir_Dan_Sebastian_1905):

Te cred. Probabil ca iesi cu ea la plimbare si mai gaseste pe strada de la vreun nene care l-a taiat pe drum.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si unde gaseste acest rahatel uman? In mijlocul covorului din sufragerie? Pe trotuar in fata portii?

| Trandafir_Dan_Sebastian_1905 explică (pentru suntserios):

Suntserios, iti voi lasa numărul meu de telefon in privat, și când vrei să colectezi răhățelul eu voi fi la locație ca să iți deschid ușa să nu te muște cățelușa

| anapatrascu a răspuns:

Da, si eu am aceeaso problema. Te sfatuiesc sa o inveti la bobite speciale si la mancare usoara.( supa, piure etc.)
Funda?

| Trandafir_Dan_Sebastian_1905 explică:

Cum să fac nevoile in ce fumez? esti descreierat?

| Creepygirl2002 a răspuns:

Eu da.E normal la 6 luni sa faca asa pentru ca e inca mica.Si a mea facea la fel.I-am luat o zgarda cu telecomanda si cand vedeam ca mananca de pe jos, apasam pe buton care scoate niste sunete puternice pentru caini si ii sperie.Sau mai bine ii iei botnita pana cand mai creste dupa sigur se cuminteste happy