| Sheele a întrebat:

am o intrebare.....ma puteti ajuta? cum pot sa imi dezvat catelusa de obiceiul de a cersi la masa si de a fi agresiva daca are anumite lucruri sau jucarii in gura? va multumesc!

3 răspunsuri:
| paulaaaaa a răspuns:

Pentru inceput, eu zic ca ar trebui sa ii impui asta, si anume sa o dai la o parte de la masa incet cu piciorul, si pe deasupra sa nu-i dai nimic. daca nu functioneaza, incearca sa o certi putin, dar nu prea rau si daca tot continua, ai putea sa o pedepsesti. si daca este agresiva, fa-o sa inteleaga ca doar vrei sa te joci cu ea cand are ceva in gura, incercand incetul cu incetul sa=i castigi increderea si sa i le iti. Succes :*

| Sheele explică (pentru paulaaaaa):

Multumesc mult! nu cred ca o sa imi iasa din prima fiiindca e dulcica foc si se uita cu ochii aia mari la mine...

| paulaaaaa a răspuns (pentru Sheele):

Da, si a mea e la fel. dar trebuie sa rezisti tentatiei, pentru ca pentru a o educa bine si a face un caine bun din ea, trebuie sa uiti de drgalasenie si sa faci ceea ce este corecwinking