| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care care au sau au avut Capcana lui Venus(planta carnivora)
Vreau sa imi iau una dar nu stiu nimic despre ingrijirea lor. Am cautat pe net si nu am gasit nimic... cineva mi-a spus ca trebuie hranita cu bucatele mici de carne cand este mica, dar mai multe nu stiu. Va rog sa ma ajutatisad

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Fa o cautare pe Google cu "Dionaea muscipula ingrijire" --- cautarea iti va genera suficienta informatie despre ingrijirea ei

| Fluture98 a răspuns:

Si eu ama vut o planta carnivora dar in urma cu doi ani. Ea se hraneste cu carne taiatasi insecte(muste si tantari) marunt pentru a avea timp sa digere.Nu iti va trai prea mult deoare ce mediul ei de viata favorabil nu se regaseste in tara noastra

| aly19223 a răspuns (pentru Fluture98):

Am auzit ca trebuie sa hiberneze iarna... e adevarat? Imi poti da detalii?

| Fluture98 a răspuns (pentru aly19223):

Da hiberneaza iarna a mea a murit din cauza ca i-am dat prea mult sa manance si nu a avut timp sa digere