| Roxxet01 a întrebat:

Buna Tpu...Am si eu o intrebare...:d
Cati litri de lavabila intra la un metru patrat? Dar amorsa? straight face

Răspuns Câştigător
| vlad_4846 a răspuns:

Depinde de producator.intre 10-16m2 /L/strat

amorsa=
Consum:20-35 m2/litru/ 1 strat (functie de tip suport, mod de aplicare si grad de diluare)

3 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Functzie de producator
mergi si citeste pe galetzi si alegi care iti convine si calitativ si pret

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

30-60gr de lavabila /mp

| MeraO a răspuns:

Informatia ar trebui sa fie pe fiecare recipient si cred ca depinde de producator, de calitatea lavabilei. Eu am luat din Dedeman o galeata de 15l de Aeria gold, oferta cu amorsa si scrie ca e pentru 200mp, asta inseamna ca 1l de vopsea acopera aproximativ 13mp.