| Timi08MM1988 a întrebat:

Buna TPU, as dori sa imi spuneti o solutie care sa curete usile de lemn si frigiderele congelatoarele, e bun Cif Universal?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Usile de lemn, daca sunt vopsite (nu sunt lacuite! ), precum si frigiderele se pot curata foarte bine cu o carpa moale putin inmuiata in spirt sanitar. Este posibil sa fie nevoie de mai multe treceri, daca murdaria este groasa.

| Timi08MM1988 explică (pentru Bula):

Multumesc de ajutor nu mi usor am ramas fara mama si cam ea le facea toate astea eu nu m-am implicat cat a trait acum nu am cine deecat eu
Mersi.

| floresdemayo a răspuns (pentru Timi08MM1988):

sad

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Usile de lemn se curăță cu Pronto solutie pentru lemn cu aceasta solutie poti spala parchetul biroul si toata mobila din lemn, le redă stralucirea, frigiderul il cureti cu oțet in interior si cu Mr Proper exteriorul, sau cu detergent de vase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu da cu cif crema ca e abraziv, are un nisip fin. O sa iasa cu scarieturi
Eventual un cif spray. Eu folosesc spray dezimfectant detol si apa calda