| Birsan_Ana-Maria_1966 a întrebat:

Aseara am dormit la o colega(care sta la casa) si am vazut un gandac foarte ciudat:lung,cu picioare foarte lungi si foarte multe(picioare peste picioare) in baie. Avea culorile:gri, maro deschis cam ca al unui gandac de bucatarie si oarecum niste dungulite subtiri si negre. Spuneti-mi va rog daca stiti cum se numeste!

Răspuns Câştigător
| Briza99 a răspuns:

Se numeste Scutigera coleoptrata.Intilnesc foatre des aceste insecte la mine in casa dar nu sunt motive de panica. Uite un link sa te informezi--------https://ro.wikipedia.org/wiki/Scutigera_coleoptrata

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urechelnita

| MoonWolf a răspuns:

Centipeda sau urechelnita...