| alexsao a întrebat:

Am o mare mare problema. Ati vazut vreodata cum se vede la televizor uitandu-va printr-o camera foto digitala? (stiti ca se vad niste dungi orizontale pe ecran de obicei negre). Eh asa vad eu la monitor fara camera foto dar ideea este ca vad asa doar cand deschis 2 programe si acelea sunt Dreamweaver 8 si un tutorial de-al lui. Ati putea sa-mi spuneti ce are? Mentionez ca mi-am reinstalat windowsul aseara laughing

5 răspunsuri:
| sudsuinededouaori a răspuns:

Ai instalat placa video?

| andreeadragutza22 a răspuns:

Nu faza e ca sunt 2 lumini. si daca te uiti aproape la computer se vad niste dungulitze e curentulhee hee prin care sta aprins lumina., deci si eu mereu ap[tesc asa de la distanta nu prea dar de aproape se vee naspa. depinde si de ce fel de camera ai... funda daca te;'am ajutat

| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Problema pe care o ai tu ii de la monitor-ul calculatorului, incearca sa il legi la alt calculator si sa vezi daca face acealsi lucru, pentru ca ce problema ai tu ori este direct de la monitor(si ar cam trebui sa iei altul nou sau sa-l duci la repearat) sau de la placa grafica(fie e este ea stricata fie nu ii bun driver-ul). Cauta un update la driver-ul placii tale grafice iar daca nu se schimba nimic mergi la un centru de calculatoare sa vada ce problema ai.

| alexsao explică:

Da Gangstah am instalat placa video.

| alexsao explică:

KosmynC64,iti dau dreptate dar mie mi se intampla chestia asta doar cand le deschid pe ambele simultan. Si am observat ca daca il inchid pe unul dintre ele nu mi se mai intampla. Plus ca m-am uitat pe net la cerinte si nu mananca foarte mult adica nici nu se pune problema...iar monitorul este oarecum nou (1an)