| GabiD a întrebat:

Cum pot curata petele de pe inox? Evorba de un robinet.
Funda.

Răspuns Câştigător
| AlexDumitru33 a răspuns:

Eu am incercat cu mai multe solutii. Cauta la orice magazin de constructii o solutie cu acid. Sau incearca CIF crema

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Detartrant, sau cauta ceva special pentru asta pentru ca exista.

| Mihaela1964 a răspuns:

Infasoara in jurul robinetului o carpa din bumbac, toarna pe ea otet fierbinte si lasa-o asa cel putin o ora. Piatra depusa pe robinet se va curata si robinetul va fi curat.

| GabiD explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc mult! Pacat ca am dat funda.

| Mihaela1964 a răspuns:

E ok, n-am raspuns pentru funda, chiar ma bucura sa stiu ca ti-e de folos.Numai bine.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CIF sau poti folosi cenusa.

| CISCO a răspuns:

DumnezeuExistaSigur nimeni nu ti-a dat un raspuns corect si ai dat funda offf si ai ramas si cu robinetii patati crede-ma ca robineti tevile nu sunt din inox sunt bagate in nichel si nichelul se sterge cu orice solutie cu care speli vase si stergi cu o carpa uscata bine pe urma dar tot ramai cu piatra depusa cat dai pe solutia respectiva mai repede cumperi alta noua.