| Andrei1112 a întrebat:

Buna TPU.

Cum scot petele de Coca-Cola de pe perete?

As vrea sa imi spuneti substante care sunt la imi indemana, din casa.

Am incercat sa le scot cu apa dar tot asa au ramas, ca si cum ar fi pete de apa care nu se mai usuca.

Tin sa mentionez ca pata are aproximativ 4 zile.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Puteai sa mentionezi si ce ai pe perete. Vopsea lavabila, var lavabil sau altceva.

| Andrei1112 explică (pentru darrio2007):

Am vopsea lavabila.

| darrio2007 a răspuns (pentru Andrei1112):

Daca este o vopsea de calitate si in functie de vechimea ei(daca este zugravit de cativa ani)ar trebui sa se curete doar cu apa calduta.Dar de obicei cola pateaza cam tare datorita colorantului din ea.Mai sterge mai lasa sa se usuce apoi mai sterge iar.Usor si fara sa apesi.

| Andrei1112 explică (pentru darrio2007):

Este vopsea Kober, ultima data cand am zugravit a fost acum 4-5 luni.

| darrio2007 a răspuns (pentru Andrei1112):

Ai mai incercat sa stergi?

| Andrei1112 explică (pentru darrio2007):

Ieri am incercat dar apa era rece. Astazi arata exact ca si ieri dupa ce s-a uscat apa, ca niste pete fara culoare.

| XxAnonimuXx a răspuns:

Cu cele mai scumpe prafuri de curatat

| Andrei1112 explică (pentru XxAnonimuXx):

Alta minciuna nu ai gasit? mai bine dau din nou cu vopsea si gata...

| XxAnonimuXx a răspuns (pentru Andrei1112):

Se distruge asa

| Andrei1112 explică:

Mai astept raspunsuri...

| Sep_Dodyy_1997 a răspuns:

Http://www.garbo.ro/......-pete.html Asta m-a ajutat si pe mine.

| Andrei1112 explică (pentru Sep_Dodyy_1997):

Bine dar acolo nu zice de petele de Coca-Cola si nu stiu daca e bine sa aplic altceva nepotrivit care poate ar inrautatii situatia...

| Sep_Dodyy_1997 a răspuns (pentru Andrei1112):

Nu stiu mai cauta si cred ca vei gasi.