| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa imi iau un electrocasnic bineinteles nou cu garantie..la garantie imi trebuie buletinu neaparat? sau doar datele din el? Pentru ca vreau sa fie pe numele meu dar nu am buletin momentan din cauza unor probleme despre care nu vreau sa discut mi-a ramas in alta parte buletinul..nu este la mine acasa

Răspuns Câştigător
| Alexxandruxx a răspuns:

Depinde de unde il ei. Spre exemplu stiu ca la Domo sau Flanco nu iti trebuie, cel putin mie nu mi-a cerut.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ii dai datele exacte nu ai nevoie de CI.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti trebuie nimic, doar sa ii spui numele

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca nu ai trecute datele corecte pe certificatul de garantie, care sa corespunda cu buletinul-care se cere la eventuale reparatii in timpul garantiei-nu beneficiezi de servicii.Vanzatorului ii convine asta.