| lenutzafatasexxy a întrebat:

Astazi am fost cu autobuzul fara bilet si m-a prins controlorul. M-a dus la capat de linie si mi-a luat datele de pe buletin. Credeti ca o sa-mi vina amenda acasa? Si daca imi vine, ce se intampla, daca nu platesc, atata timp cat nu am nimic trecut pe numele meu? Am doar 16 ani, credeti ca va cauza probleme parintilor?

3 răspunsuri:
| d3javw a răspuns:

Normal trebuai sa te puna sa platesti pe loc o suma ca sa nu iti dea amenda ...amenda e vreun milion 100lei.

| stella390 a răspuns:

Probleme mari nu va cauza, dar o amenda va veni si aceasta consta pana in 100 de lei, iar daca nu platesti se adauga mai mult bani in fiecare luna la acea amenda si te trezesti cu o amenda foarte mare.
Sper ca te-am ajutat. FUNDA?

| kindofart a răspuns:

Da, va cauza probleme parintilor. Cel mai bine este sa vorbesti cu parintii tai si sa le explici situatia. Ei vor trebui sa plateasca 100 de lei si totul se va rezolva. Daca nu, s-ar putea ca firma de transport sa va dea in judecata. Vorbeste cu ai tai, nu se poate sa nu inteleaga situatia. Doar n-a fost ceva ce ai planuit sa se intample!