| Vancea28 a întrebat:

De curand m-am apucat sa imi renovez apartamentul si mi-a venit o idee mai aparte daca pot sa ii spun asa...as vrea sa imi fac un mini barulet in care sa incastrez un micut perete de sticla cu apa, leduri si bule dar din cauza costurilor mari de achizitie as dori sa il realizez singur...Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi idei sau opinii in realizarea lui? Eu m-am gandit la un geam termopan deoarege e destul de gros o pompa care sa produca bulele si un tub cu leduri.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| ALXXXXXXXXXXX a răspuns:

Salut

Po depinde acum...
cu geamul termopan nu stiu ce sa zic...
Dar iti pot da o idee!
Ca un acvariu, faci in fata sau unde vrei sa plasezi peretele din sticla, poti sa mergi la cei cu sticlele termopane, cumperi sticla anti-efractie dupa care iti cumperi silicon pentru acvariu!

Tai sticla la dimensiunea dorita, adica cum vrei sa fie peretele!,. lungime, inaltime, latime, grosime!
dupa care le lipesti!

Adaugi apa, leduri etc... ce crezi u ca arata mai bine!

Sper sa te fi ajutat, sau macar putin sa iti fi dat o idee din ceea ce vrei tu sa faci!

Succes!