Întrebare recomandată | ßєtyPєтяσηєℓα a întrebat:

la un scaun de birou (din acela mare, negru...) cum as putea scoate mirosul de tigara din el?
Dau funda! happy

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cu aburi. Exista la magazine astfel de pulverizatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-l duci la curatatorie. Daca vrei sa scoti mirosul in casa foloseste un burete imbibat in otet, apoi lasa-l intr-un loc racoros. Ar trebui sa iasa.

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Foloseste otetul, el absoarbe mirosul cel mai bine. Dupa lasi scaunul intr-o camera mai rocoroasa sau il scoti afara, dar trebuie lasat o noapte intreaga ca sa dispara mirosul complet.
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

| Valentyna290497 a răspuns:

Spala-l cu otet dar cred ca e mai bine daca ii speli buretele si nu pielea

| leivi a răspuns:

Cu un spray!

| SecretSmile a răspuns:

Cu otet cred~ big grin

| AdelinaPopovici3092 a răspuns:

Dacă e din piele (sau un material ca pielea) cred că mirosul a fost absorbit de burete deci ar fi mai bine să-l descoşi pe dedesubt şi să speli buretele happy SAU du-l la spălătorie big grin Spală-l cu aburi, dă-l cu mult spray şi apoi lasă-l pe balcon la aerisit. happy Baftă :* şi sper că te-am ajutat. Fundiţă? happy

| Mall_Pall_1992 a răspuns:

Eu am modelul asta http://reviewcenter.ro/scaun-executive-techno-mesh/ si se imbiba mirosul in el. Cred ca cel mai usor il scoti putin la aer sau il parfumezi cu ceva apa mirositoare

| Mannaro a răspuns:

La-i putea da cu parfum sa-l speli ci Biocarpet...big grin

| bomp a răspuns:

Vodka stiu ca scoate mirosul din orice tip de material, otetul poate fi o alternativa dar mirosul este foarte deranjabil.

| Anonima1345 a răspuns:

Otet, vanish, lenor pune pe el si freaca cu o carpa sau o perie