| smaranta a întrebat:

Spuneti-mi va rog, cum sa scap de mirosul neplacut care vine din sifonul cabinei de dus.Am incercat cu bicarbonat, domestos dar fara rezultat. Poate aveti voi vreo idee mai buna.Multumesc.

7 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

La o instalatie corecta ar trebui sa ai apa in sifonul cabinei si sa nu vina miros. Daca cadita e legata la sifonul de pardoseala din baie, inseamna ca nu mai ai garda sifonului(un cot de teava). Daca cabina a fost montata recent, inseamna ca nu ai instalatia facut corect si poti sa pui ce solutii si spray-uri vrei, - egal cu zero. Singura optiune iti ramane sa ti dopul pus.

| remus a răspuns:

Pune la incalzit 1 litru de otet pana aproape de fierbere si toarna-l in sifoane fara sa-l diluezi, da randament daca repeti cel putin de 2 ori procedura, succes...

| luiza a răspuns:

Daca stai la bloc nu ai cum, dar poti sa ti tot timpul dopul in sifon! Daca stai la casa trebuie sa desinfectezi toate sifoanele din casa, si abia apoi scapi de miros.

| rony a răspuns:

Daca vine miros inseamna ca sifonul nu tine apa.Cauta motivul si pana nu-l rezolvi o sa ai miros.

| DjTactumare a răspuns:

daca ai cabina de dus sifonul este de tip nou cu burduf, vezi ca acel burduf il poti modela in forma de S, asa o sa-ti stea putina apa in el si nu mai da voie mirosului sa urce

| tyty_1709 a răspuns:

Daca nu ai gat de lebada la scurgere nu scapi niciodata

| Olivia_7676 a răspuns:

Incearca sprei Vanish