| maryana52 a întrebat:

Cum scap totusi de vizitele sobolanilor la motor? am incercat si cu busuioclaughingcred ca le-a placut si au dormit pe el fericiti, azi am turnat domestos, are cineva vreo idee salvatoare?

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Exceptand partile unde exista curent electric si caldura foarte mare degajata de motor dai cu motorina, astepti sa se usuce, si de la miros nu vor mai venii, dar ai grija pe unde dai ti-am spus sa nu ia foc in mers. O alta solutie ar fi sa iei de la astia care se ocupa cu deratizarea otrava lichida nu bobite pentru ca alea vin, rod ce au de ros si apoi apoi mananca bobitele. Daca vrei pana la urma ceva serios, o solutie salvatoare... cumpara-ti pisica!

| paulthegame a răspuns:

Am alta idee :o pornesti masina si ii dai o viterza si sar toti sobolani tai

| olivikkka a răspuns:

Este otrava pentru sobolani, o pui ei o maninca apuo isi dau duhul simplu, succes

| maryana52 explică (pentru olivikkka):

Multumesc pentru sfat, nu e chiar asa simplu, a mai murit unul sub baterie si l-au gasit la service, m-a costat 200 ron scoaterea si dezinfectia, asa ca riscul e mare; oricum merci pentru sfat

| olivikkka a răspuns (pentru maryana52):

Sa stii ca la noi tot a murit unu dupa frigider chiar era intrat printre grile. cind intram in bucatarie era un miros insuportabil am cautat cu mamatoata bucataria si nu gaseam nimic. cindam ferit frigiderul neam ingrozit mama si-a pus manusi si nu stiu cum la scos. asa ca nu numai tu ai patit asa