| Lis123344 a întrebat:

Vin rude din Italia acasa.
Italia deja nu se mai afla in carantina si dituatia e destul de ok, la noi deja unele orase tot au iesit deja din carantina cum credete le vor opri la romani sa-i tina 14 zile sub supravegere/cand vor ajunge in Moldova le vor pune la domiciliu sib supraveghere 14 zile?

1 răspuns:
| Elelei a răspuns:

"cum credete"
Non ci crediamo. Sappiamo certo!
In Romania toate persoanele venite din strainatate vor sta 15 zile in carantina. Daca in familie sunt copii sau batrani, vor sta in carantina institutionalizata.