Întrebare recomandată | dreamhight a întrebat:

Vreau sa imi decorez camera prin diferite desene si nu prea stiu ce culori sa folosesc cu exceptia negrului si a albului. Tin sa mentionez ca am tavanul alb iar peretii lila. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Perfectshoter a răspuns:

Salut ai putea folosi culori de culoare inchise pe tavan si ai putea desena niste flori care iti plac sau animale fantastice care iti plac tie.Pe pereti ai putea folosi culori deschise si ai putea desena pasari, lumini, noaptea si ziua etc.

10 răspunsuri:
| BeSmart17 a răspuns:

Poti cu un fel de turcoaz(albastru-verzui). daca nu iti place poti folosi un fel de crem-bomboniu. Sper ca te am ajutat.

| Clantza a răspuns:

Use all the colors! Deseneaza orice iti trece prin minte, cu orice culoare imaginabila. Incearca sa folosesti culori care nu au nicio logica:pentru un manda in loc de alb/negru poti folosi roz/albastru because *** logic. Rezultatul va fi fie spectaculos fie un dezastru (in cazul meu). In orice caz, e destul de usor sa dai cu lavabila peste asa ca why the hell not?

| Ayakawelwel a răspuns:

Poti folosi roz, negru, mov...nu imi mai vin idei big grin laughing

| Ihvnnm a răspuns:

Daca este un lila mai deschis, cred ca ar arata bine cu un visiniu si crem happy

| IzzyIzzuka a răspuns:

Mov, fuxia, turcoaz si bleu

| kryOwEEd a răspuns:

Culori:Alb,negru,rosie(Mai negru), visiniu,
Cam atatea stiu, bafta! big grin

| Ema22 a răspuns:

Poti opta si pentru un contras de complementare adaugand galben pentru a iesi ceva in evidenta happy

| InfinityLove2000 a răspuns:

Pai ar merge rosu, galben, verde si albastru

| dracula13253 a răspuns:

Mai bine nu desena animale.Alege daca vrei culoarea violet, daca vrei desene deseneaza flori, linii...

| MunteanuSarah2000 a răspuns:

Culori folosite: Alb, negru, visiniu, turcoaz, albastru foarte deschis, mov, si un amestec de alb cu-n roz foarte inchis...