| deakema a întrebat:

Buna ziua !
Am o masina de spalat INDESIT modelul WIA 101.
Am selectat programul Write Nylon si a pornit masina cuva s-a umplut cu apa dupa care a urmat programul de spalare, de vreo 3 zile tot spala si nu le mai stoarce, am incercat sa resetez programul de la butonul cu lacat dar reporneste si isi continua programul la spalare dar nu le mai stoace, daca o scot din priza tot nu se reseteaza.
Ce sfat mi-ati putea da ?
Astept raspuns...
Va multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Sa nu aiba filtrul infundat sau paletele de la pompa de eliminat apa blocate de vreun nasture ceva.Masina daca nu elimina apa nu poate duce programul la capat si ramine fixata pe acelasi program.Pac cu roatele-n sus, desfaci holsurubul de la filtru, desfaci conexiunile la furtunuri si tragi pompa afara si o desfaci.Ai sa vezi atunci ce are-n ea.Bafta.

| eandopuncttk a răspuns:

Daca ai o fereastra (geam) foloseste-o.
cred ca stii la ce ma refer.happy ia masina si... fly.
cheama un omulet sa se uite la masina. ca sunt unii care repara asa ceva

| LuccY19 a răspuns:

Pai foloseste program cu stoarcere, imposibil sa nu stoarca, sau incearca probramul numa cu stoarcere