| nicknames5 a întrebat:

Locuiesc in chirie intr-o camera modificata intr-o mini garsoniera. Are baie, bucatarie tot ce-i trebuie. Problema ca de o luna de cand m-am mutat in camera asta, la baie tot apare apa pe jos. Prima data a fost de la bazin, l-am reparat si nu mai curge dar tot apare apa pe jos. De fiecare data cand ma duc la toaleta, calc cu picioarele in apa si daca nu pun carpe pe jos ma trezesc cu apa in camera. E posibil sa transpire bazinul si de acolo sa picure? Mentionez ca nu e bazin vechi atarnat pe perete cu lant, e bazin din asta la moda cu buton, astea nu au voie sa transpire, dar tinand cont ca e baie improvizata... Sau e posibil sa se faca condens pe perete? Am uitat sa mentionez ca in zilele cand sa incalzise afara n-a mai aparuse apa, cum s-a racit iar a aparut. Va rog frumos sa ma lamuriti. Va multumesc!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Uita-te la WC sa nu iasa apa pe jos (fisura) cheama un tehnic sa remedieze problema, nu trebuie sa platesti tu ci proprietarul doar e locuinta lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

si eu am patit asa, dar am folosit silicon sanitar la toate imbinarile si nu am mai avut problema

| Amaliutss a răspuns:

Pai nu's eu experta in ashta dar, cumpara alt bazin ca nu are de unde din alta parte sha curga

| ella63 a răspuns:

Schimba rezervorul,du-te la sanitare si intraba,sunt cateva care nu transpira, am patit-o si eu, sunt un pic mai scumpe dar merita

| fester a răspuns:

Ai verificat toate imbinarile de la tevi?, s-ar putea sa mai curga la imbinarea tevii de la bazin, daca e la semiinaltime, sa nu fi strans colierul bine de la imbinarea cu bazinul, sau poate este de la faptul ca teava nu intra cum trebuie in vasul de WC si din cauza presiunii apei, mai refuleaza pe langa gatul vasului.