| StefanNasea a întrebat:

Buna ziua! Am si eu o problema cu o centrală immergaz, o dau pe modul vara sa nu mai pornească caldura si problema e ca tot pornește caldura, care ar fi cauza?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Regleaza termostatul la 8-10 grade, strict sa nu inghete.
Va porni foarte rar.

| darrio2007 a răspuns:

Porneste in functie de temperatura din camera.

| sierra1 a răspuns:

N-are un comutator/funcție pentru a porni DOAR apa caldă, fără căldură? Folosește-l!
Și n-ai un termostat de unde poți face același lucru? Folosește-l și p-ăla!

| Lioana a răspuns:

Pe modul vara ar trebui sa porneasca numai pentru incalzirea apei de la robinet, indiferent de setarile termostatului. Cheama pe cineva de la service.

| helpforyou a răspuns:

Daca ai legat un termostat la ea, atunci de acolo vine comanda de pornire. Pune termostatul pe o temperatura mai mica.

| Iluzionistul69 a răspuns:

Daca nu e din cauza termostatului posibil sa fie vana cu 3 cai blocata, sunt mai multe cauze/defecte...