| SergiuMunteanu a întrebat:

Bună ziua. Am o centrală vailant turbotec plus de 24 kw, pe apă menajeră îmi pornește pompa la fiecare 5 min chiar dacă nu folosesc apa menajeră. Cum o pot seta să nu îmi mai pornească așa des( neavând nevoie ca apa să fie fierbinte cum îi dau drumul), menționez ca problema a apărut din cauza soției, nu știe la ce a umblat. Mulțumesc anticipat

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Care pompa porneste? Pompa de recirculare a agentului termic? Ce inseamna concret "pe apă menajera", suntem in ianuarie, centrala nu e setata continuu pe mod iarna (apa calda si încălzire)?

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca este trecuta pe modul Confort. La căldura din calorifere tot la fel face?

| SergiuMunteanu explică (pentru darrio2007):

Nu, doar la apă menajeră. Îmi dau seama ca este CV din setări dar nu știu unde să caut, am citit manualul și nu scrie nimic

| darrio2007 a răspuns (pentru SergiuMunteanu):

Daca ai buton de reset, tine-l apasat 3 secunde. Cu aproximatie. Ar trebui sa-si revina la setarile initiale.