| ViviC a întrebat:

Buna ziua! Am un gard vechi din placi de beton si vreau sa il tencuiesc dar nu stiu ce plasa sa pun, de 4 sau de 6? Cineva care a mai facut sau care stie ma poate ajuta cu un sfat?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Chiar dacă stâlpii ar ține tencuiala pe ambele părți, eu zic că este suficient Plasă Sudată de Buzău de 4mm. Mai ales dacă pui plasa pe ambele părți -le poți lega între ele.
Poate găsești plăci la sh care ar da mai bine la aspect și preț, decât să le tencuiești.

| NLS a răspuns:

Plasele de 4 sunt suficiente pentru un gard, dar asigura-te ca nu raman deloc descoperite.

Asta nu inseamna ca nu poti pune si de 6, insa nu castigi nimic.

Datorita miscarilor terenului, gardul oricum se va aseza, si tencuiala va crapa peste un timp mai indelungat (15-20 ani+).

| Kupoane a răspuns:

Buna ziua, la gardul de beton (il am in panta) am pus plasa de Buzau de 6, ceea ce recomand cu incredere si daca vreti un pret plasa de Buzau bun puteti cauta si aici: https://smartreview.ro/pret-plasa-de-buzau/