| TreiSurori a întrebat:

as dori si eu sa construiesc o casa la cheie. Are cineva idei? Eu tot caut pe net si nu gasesc decat scumpe!

Răspuns Câştigător
| Cristian210 a răspuns:

Buna ziua, sunt administratorul unei firme de constructii. Am o vasta experienta si iti pot construi casa la preturi accesibile. Pentru mai multe detalii, ma poti contacta la nr. de tel. 0763367791.

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua,

Suntem un birou de arhitectura format din membri tineri si pasionati si profesionisti.
Va invitam sa intrati pe site-ul nostru: www.dtsp.ro
Va oferim servicii complete ce cuprind: faza de concept a proiectului, obtinerea autorizatiei de constructie si asistenta pe santier. Colaboram cu firme de constructii ce va pot oferi devize forate detaliate si clare pentru constructii cu structura din caramida si beton, metal sau lemn. Va putem proiecta o locuinta ce se bazeaza pe arhitectura modulara : " Container House ".

Programul Container House este des intalnit in Europa, dar si in Romania, in ultimii 2 ani, incepe sa devina digerabil.
In vederea unei colaborari, ne puteti contacta astfel:
office@dtsp.ro

Cu stima,

echipa DTSP architects

| TreiSurori explică:

N'are legatura, culca-te.

| petre059 a răspuns:

Ce mai tare gluma, daca ai bani la ce sa te chinui sa stai cu chirie pana faci casa. ia una de-a gata, daca vrei zona Bucuresti te ajut

| TreiSurori explică (pentru petre059):

Pai sincer...nu prea am incredere in casele facute deja. Cine stie din ce materiale sunt facute. Am mai cumparat o casa care era superba. dar m-am pacalit...au venit in vizita nepotii si alergau prin casa si s-au impiedicat si a bagat picioru`n fundatie laughing.
Oricum nu stau cu chirie, stau cu parintii mei pana se termina casa.
Dar daca ma poti ajuta atunci..ecaterinabarbie@yahoo.com
e-mail me happy

| temugin a răspuns:

S-o construiesti si s-o vinzi sa inteleg?
pai inainte de toate trebuie sa ai un buget si sa stabilesti in ce zona o s-o construiesti. O sa te coste foarte mult hartzogaraia (desenul, taxe, aprobari etc) apoi mana de lucru (daca ai cu cine e fb, daca nu te usuca la bani), apoi materialele d constructie, bransarea la electricitate, apa si gaze, intalatii, etc.
cea mai buna metoda e sa cumperi una deja facuta, chiar daca te costa putin mai mult, dar nu mai stai in stres si pe drumuri.

| TreiSurori explică (pentru temugin):

Nuuu. vreau sa locuiesc in ea. Cumpar teren, caut pe cineva sa construiasca casa si sa locuiesc in ea. Nu sa o vand.

| temugin a răspuns (pentru TreiSurori):

Aaaa, tu cauti firma de constructie cap-coada, sa inteleg?

| TreiSurori explică (pentru temugin):

Dabig grin

| Luis2u4u a răspuns:

Poti cere o oferta de pret pe aces site: http://www.florvalconstruct.ro

| Luis2u4u a răspuns:

Poti apela la aceasta firma, are preturi accesibile: http://www.florvalconstruct.ro

| assa a răspuns:

Buna, te pot ajuta eu cu orice informatie si te pot ajuta sa iti construiesti o casa frumoasa, si sa fie ieftin. pentru detalii: byaanahi2008

| mariuca_1027 a răspuns:

Katy, in primul rand iti trebuie proiectul casei, atat pentru autorizare, cat si pentru executie. Trebuie sa pleci de la bugetul pe care il ai alocat pentru casa, de la buget rezulta suprafata construita! mai multe detalii pe www.proiectetip.ro

| TreiSurori explică (pentru mariuca_1027):

Daca imi fac eu proiectul costa mai scump.
Asa il iau deja facut si mai schimb eu cate ceva happy