| MikeB3rn a întrebat:

Buna ziua! Doresc sa fac un gard din tabla cutata. Stalpii o sa fie prinsi in ciment, insa zona dintre stalpi nu va avea bordura de ciment pentru a lasa apa sa se scurga, iar tabla o sa fie montata la 10- 15 cm deasupra solului. Exista ceva din plastic care se poate monta intre sol si tabla, ceva care sa permita trecerea apei, dar sa nu permita accesul animalelor?

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Si de ce nu faci bordura de beton? Nu se scurge apa, ba ne lesi cu povestile asta. Daca ai bordura de beton dupa mintea ta, apa va sta unde, pe tabla? vai de capu tau, cauta pe careva care se pricepe si lasa sa faca gardu ala.

Auzi la tine nu ai pus bordura de beton sa lasi apa sa se scurga, ca altfel nu s-ar fi scurs. Ba, mai ai frati ori esti singur la patinti? Sa nu cumva sa faci copiii sa nenorocesti omenirea?

| siriusblack98 a răspuns:

Sincer ma gandesc doar la bucati taiate pe latime de panouri de gard zincat-plastifiat si infipte in pamant la partea de jos a gardului de ciment. Iti las si un link mai jos ca sa vezi despre ce vorbesc. O sa o rog pe @OneReason sa ne arate si noua totusi la ce bariera din plastic si profile de etansare se refera care sa se potriveasca in situatia data de tine, ca eu am tot cautat si pare ca nimic din ce am gasit la o prima cautare nu s-ar potrivi daca iti folosesti putin imaginatia.
link panouri gard zincat-plastifiat:
https://mathaus.ro/......0010405671

| MikeB3rn explică (pentru siriusblack98):

La asta m-am gandit si eu dar nu stiu cat de bine ar arata, o sa arate ca o improvizatie, as vrea ceva mai profi

| Standt a răspuns:

Doar plasa de sarma in ochiuri mici.

| OneReason a răspuns:

Bună ziua! Pentru a preveni accesul animalelor sub gardul din tablă cutată, puteți utiliza o barieră din plastic sau un profil de etanșare. Acestea sunt concepute pentru a bloca accesul animalelor mici și pot fi montate la baza gardului, permițând totodată scurgerea ape

| MikeB3rn explică (pentru OneReason):

Un link pentru acest produs?