Întrebare recomandată | Cupă_Daniel_1992 a întrebat:

Bună ziua!
În curând, vreau să-mi achiziționez o centrală termică pe lemn-cărbune și sunt în impas, în sensul că nu știu ce coș de fum să iau. Inox, zidit sau alte variante.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Ifteni a răspuns:

Te sfatuiesc sa il zideste deoarece previi riscul de al infunda si pe cel zidit il curezi usor si o varianta pentru ati curata csu sunt pastile de curatat pentru centrala dar asta cred ca stii deja.
sper ca iti e de folos raspunsul meu!

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu conteaza atat tipul cosui ci montajul corect, cu toate accesoriile, dar mai ales corecta dimensionare a lui, atat ca inaltime cat și ca diametru. In cartea tehnica a centralei vei gasi cu siguranta precizari clare cu privire la dimensiuni.

| Den1sa a răspuns:

La casa parintilor mei e de inox asa e mai usor de schimbat, curatat etc.