| Epure_Nelu_1967 a întrebat:

Buna ziua, ma puteti ajuta? Am o motosapa ruris am schimbat carburatorul, am pus bujie ambele noi uleiul este corespunzator si nu porneste, am scanteie tot, ce pot face?

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Benzina ajunge macar in carburator din rezervor? Poți avea aer pe instalație. Trebuie sa ai un șurub mic sub carburator prin care poți scoate aerul de pe instalație daca îl slăbești. Daca nici așa nu ajunge carburant in carburator, vezi sa nu aibă ceva care blochează fluxul de lichid pe traseul de la rezervor la carburator. Poate ceva a trecut de filtrul de combustibil din rezervor. Hai ca nu e mare inginerie, are câteva conducte și atât.

| GratianRizan a răspuns:

Daca ai scanteie, benzina si ulei, poti scoate fisa de la senzorul de ulei provizoriu sa incerci o pornire.