| CinevaBun a întrebat:

Buna ziua TPU!
Sunt pe punctul de a cumpara o casa cu terenul aferent, dar cel de la care doresc sa cumpar nu are succesiune sau mostenire pe acestea si atunci a inceput demersurile in aceasta privinta.Se pare ca a fost nevoie de cateva semnaturi de la ceilalti mostenitori de drept dar mai este nevoie de o semnatura din partea unui minor (17 ani). Acum as dori sa va intreb, ce modalitati sunt ca aceasta persoana sa-si dea consimtamantul tinind cont ca nu locuieste in tara? Poate sa imputerniceasca pe altcineva (ex. mama) sau alta modalitate sau trebuie sa vina neaparat in tara pentru semnatura.
Astept un raspus daca se poate cat mai curand,
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| 02andreea02 a răspuns:

Cumpar-o happy funda?

| 02andreea02 a răspuns:

Daca iti place casa si este terenul mare o poti cumpara...dar nu este vina mea daca iti distruge viitorul happy