| stresat a întrebat:

Cam cat ma costa sa imi schimb instalatia electrica intr-un apartament cu 2 camere din actuala instalatie(probabil din aluminiu) in una de cupru? Cu totul, manopera plus materiale.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Preturile difera foarte mult in functie de materialele folosite. Nu atat la fire si tubulatura, cat la aparatura. Iti dai seama ce diferente apar, daca o priza de proasta calitate costa 3 lei in piata, in timp ce una de firma poate trece de 100...
Manopera este destul de scumpa, de la A la Z va costa 50 lei fiecare aparat, prin aparat intelegand contorul, fiecare doza, fiecare intrerupator, fiecare consumator legat in instalatie (inclusiv candelabru, aplica, sau un simplu bec), fiecare priza.
Daca tot faci santier, iti recomand sa tragi si restul cablurilor in fiecare camera: telefon, antena TV, internet, interfon.

| electricianbucuresti a răspuns:

Schimbat instalatie electrica manopera: Garsoniera 1000 lei termen de executie 3 – 4 zile iar pentru materiale depinde de calitate.

| unikul a răspuns:

5 ooo...10 ooo lei cu tot cu zugravit