| Seftix a întrebat:

Cam cati km pe zi pot sa plimb un husky siberian de 3-4 luni fara sa oboseasca foarte tare?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un strămoș al lui la vârsta asta se plimba și alerga cu mama lui și cu haita până găseau ceva de mâncare. Nu calculau km și mama lui nu îl întreba dacă a obosit.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cit poti sa te plimbi tu fara sa obosesti foarte tare e intrebarea... happy In principiu ar trebui sa il fugaresti cel putin vreo 10 km...

| Bizon95 a răspuns:

Lal
husky siberian sunt folositi la sanii trase de caini, cu care alearga zeci de km intr-o zi... cel putin (si asta tragand sania, nu doar alergand singur)

si cum a spus si TheGentelman, trebuie sa ii consumi energia, sau isi gaseste singur alte soltii

deci, eu mi-as lua bicicleta si l-as pune la alergat big grin

| Seftix explică (pentru Bizon95):

Mi-ai dat idee de accesoriu la bicicleta laughing))))

| Bizon95 a răspuns (pentru Seftix):

rolling on the floor bravowinking

| TheGentleman a răspuns:

Ba trebuie obosit foarte tare, dacă vrei să nu rupă florile/mobila, să nu fugărească animalele vecinilor sau să sară pe oameni. În plus de asta, trebuie să-i oferi activități care să-i stimuleze mintea