| mellisa_1721 a întrebat:

Cand ar treebui sa incep sa pun seminte de petunii? Acum este bine? Avand in vedere ca le tin in casa ghivecele cu seminte la lumina si caldura. Vreau sa fie infloriti pana prin aprilie mai. funda la primul si cel mai bun.

2 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca vrei sa le tii mereu in casa este bine oricand; dar daca vrei sa obtii rasaduri pe care sa le sadesti apoi in gradina,e prea devreme; in cel mult trei saptamani semintele vor incolti, vor rasari si de plantat in gradina nu vei putea la inceputul lui martie, fiindca e inca frig.Cea mai potrivita perioada pentru pus seminte la rasarit este mijlocul lui martie. Experimentat!

| ana0310 a răspuns:

Daca sunt tinute la caldura eu cred ca merg puse si acum.