| button a întrebat:

Cand as putea sa plantez un coacaz negru? Il pot planta acum int-run ghiveci si sa il tin in casa, iar la primavara sa il mut in gradina?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Binenteles dar ghiveciul il pui intr-un loc unde are caldura si lumina!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca nu este zăpadă si pământul nu este înghețat tare, atunci poate fi plantat direct in gradina. Eu am plantat la sfârșitul lui noiembrie 2018 coacăz negru, afine si s-au prins mai repede decât daca le plantam primăvara.