| anonim_4396 a întrebat:

De unde as putea cumpara garofite? Sa le plantez la mine in gradina...

9 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Www.seminte de legume.flori.ro

| murik a răspuns:

Daca esti din bucuresti, iti mai recomand, in afara de obi si hornbach, si gradina de la pta cosbuc-faimoasa locatie cu flori, vis-a-vis de trotoarul cu plante moarte "en gros" exista o curte, cu porti inalte si verzi, in care se vand o sumedenie de plante pentru gradina si nu numai

este de asemenea si f ieftin, plus, ca te mai poti tocmi...bafta

mlm
| mlm a răspuns:

De la florarii sau de la Gradina Botanica in cazul in care exista una in orasul tau.

| floryroscata74 a răspuns:

Eu am vazut chiar azi in carrfur dar cred, mai mult ca sigur este si in bricostor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti lua gratis de la cimitir

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Comercianții de flori au și bulbi de flori.
Mergi acolo.
O grădină frumoasă.
Pa, pa.

| me_6767 a răspuns:

De la comerciantii de flori sau de la florarie. poti comanda de pe net.

| roxi_8971 a răspuns:

Eu am cumparat din OBI si le-am plantat in gradina vad ca le merge bine. Dar am si rasad care este inca micut, am pus seminte in luna februarie.Succes!