| Bogdiii93 a întrebat:

Când cumperi un apartament si pe ușă rămâne numele proprietarilor,după ce l-ai cumpărat, foștii proprietari trebuie sa i-a plăcuța cu numele lor?

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca nu vrei sa te gaseasca prietenii, atunci lasi placuta acolowinking dar cred ca vei dori sa o indepartezi, asta in cazul care fostii nu au luat placuta.
O zi frumoasa sa aihappy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În mod normal da, în caz contrar o poți îndepărta fără nicio problemă.
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Nu e obligatoriu.Dar o poti face tu, daca te-ai mutat in locul lor.Si pui alta cu numele tau.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu sunt obligaţi. Dacă vor da dacă nu, nu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu cand m-am mutat, fostii proprietari lasasera placuta lor. Am demontat-o eu si le-am dat-o, ca s-au mutat in acelasi cartier. Daca imi aduc aminte bine, le-a fost de folos, ca noul apartament avea acelasi numar ca si fostul, deci placuta se potrivea perfect.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu, tu ai cumparat si placuta cu tot cu usa si cu tot ce au hotarat ei sa-ti lase in casa (daca ti-au mai lasat ceva). E fix treaba ta ce faci cu ce ai cumparat.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Odata ce devi tu proprietar, nu are csens o placuta cu numele fostului proprietar.

| casandra12345 a răspuns:

Un lucru este cert: o poti da jos imediat ce cumperi apartamentul si te muti in el. Apoi ai doua variante: sa o tii si sa le-o dai (daca ti-o cer, daca nu - ii suni si ii intrebi daca o vor) sau o arunci (dar ar fi un semn de rautate sa o faci fara sa intrebi mai intai). Ai gasit deja apartament pe care sa-l cumperi sau inca mai cauti? In cazul in care mai cauti, iti recomand http://gimo.ro/ are multe anunturi si filtrarea este in ajutorul cumparatorilor: alegi zona, pretul, numarul de camere, etc. Pe mine m-a ajutat mult site-ul asta. Succes!