| alexandrubt13 a întrebat:

Care e cea mai buna tencuiala decorativa de exterior oskar mozaic sau din aia cu autocuratare? Nu stiu marcile dar cea mai recomandata, multumesc!

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cele mai bune sunt considerate cele silicatice (a nu se confunda cu siliconice), mai ales daca sunt si armate cu fibre.
Insa nunstiundaca diferenta se pret este justificată. Stiu doua case pe care s-a tras Baumit la sac, varianta cea mai ieftina, arata foarte bine si se loate revopsi. Atentie, nu vorbim de o diferență de 20%, ci de peste 90%.

| Leo_Leo_1979 a răspuns:

Pentru soclu eu am folosit tencuiala MozaicPlast de la Adeplast foarte rezistenta la uzura, rezista la lovire, intemperii etc, si pentru restul casei am luat tot de la ei, siliconata