| Theseus a întrebat:

Care e diferenta/diferentele intre un frigider si o combina frigorifica?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ca sa citez un clasic in viata, tot de pe TPU, "GOOGLE a fost infiintat in 1998, unii nu l-au descoperit nici acum"!

| Theseus explică (pentru K0sti):

Sa stii ca am cautat inainte sa pun intrebarea si nu am gasit nimic care sa ma lamureasca, asa ca m-am gandit ca pe TPU as putea gasi pe cineva care in 2-3 cuvinte imi poate explica

| Vântulalb a răspuns:

Bag seama ca nici unul nu a stiut diferenta. De aia au fost ironici. Culmea este ca au raspuns pentru puncte. Daca tu gaseai pe Google, ei unde mai comentau?
Si acum, raspunsul.
Frigiderul, e cel pe care il stim toti, unde tinem mancarea la rece. O combinatie intr-un singur corp care are si frigider si congelator, este combina frigorifica. Se gasesc atat separat cat si in... combina.

| pilaf a răspuns:

Frigiderul este doar cu un compartiment, cel care raceste pana la 0 grade, iar combina frigorifica are compartiment separat cu frunctie de congelator.