| ALEXICAmarketing a întrebat:

Cat ar costa montajul a 5 usi de interior, 17 mp gresie de montat si de dat cu pompa cu vopsea lavabila la un apartament de 3 camere (46 mp, pereti o sa fie gata decopertati)?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cauta meseriasii pe olx dupa localitatea ta; sau prin recomandare de la vecini, prieteni. Ei trebuie sa vina sa vada apartamentul.
Lavabila nu se da direct peste beton, caramida sau bca, ci trebuie dat glet inainte (1-2 maini).
Cel cu usile trebuie sa vada ce usi ai luat (sau vrei sa iei); daca se potrivesc la inaltime si latime. Unele sunt greu de montat, altele mai usor. La fel si mana de lucru a zugravului -depinde cat de complicata este constructia apartamentului.

| gogu220 a răspuns:

85 lei / uşe. 35 kei / m2 de gresie. Lavabila se dă cu trafaletul nu cu pompa.