| anonim_4396 a întrebat:

Cat ma costa sa fac o baie la tara? am camera deja.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa bagi in ea si mai ales aductiunea de apa. Daca ai deja hidrofor si tzevaraia bagata in casa, probabil sub 2500-3000 RON, cit dai pe cada, chiuveta, vas de toaleta si ceva faianta, gresie.

| neutrino a răspuns (pentru KodrutZ):

Mai adauga si ...lipsa de canalizare sau elimina mizeria direct in santul "de la sosea"!

| KodrutZ a răspuns (pentru neutrino):

A zis cit costa sa faca baie, fosa septica e alta poveste deja. Vreo 10.000-15.000 RON dintr-un foc...

| Alin1995312 a răspuns (pentru KodrutZ):

Cat ma costa aductiunea la apa? cu totul hidrofor+ tevi+ groapa si ce mai trebuie

| KodrutZ a răspuns (pentru Alin1995312):

Probabil pe putin vreo 5000 RON... asta cel mai bine te interesezi la o firma care se ocupa cu asa ceva. Bine, hidroforul poti sa tii-l cumperi singur si cauti cea mai buna oferta. Uite la Dedeman pompe si accesorii - http://www.dedeman.ro/ro/termice/hidrofoare-motopompe-grupuri-pompare.html iar fose septice aici - http://www.eco-tad.ro/

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://ideiamenajari.ro/cat-costa-amenajarea-unei-bai/
Acum depinde si de manopera cum tratezi cu cel care pune faianta/gresia
Sa dai click pe preturi practicate citesti si iti faci un calcul.
Dar socoteala de acasa/nu se potriveste cu cea de la targ.
O zi buna:)

| minrest a răspuns:

Depinde daca ai canalizare sau faci fosa septica, daca ai apa, lungimea canalului tau, etc. 2000-3000 de lei? Salut.

| Alin1995312 a răspuns:

Nu am hidrofor si nici tevi, cam cat costa sa fac groapa de la hidrofor + hidroforul + tevi? intelegi la ce ma refer nu?

| Carciga_Petronela_1983 a răspuns:

Cat ma costa sa fac o baie la tara?