| Schokolade a întrebat:

Vreau sa stiu cat m-ar costa, aproximativ, sa-mi construiesc o casa cu o camera, bucatarie, baie si garaj! o casa modesta cu camere nu prea mari, am deja pamantul! Cat ar costa cu tot cu actele necesare?

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Depinde foarte mult de zonă (preţul manoperei diferă mult), depinde dacă găseşti un arhitect ok care să nu te jupoaie, şi depinde şi ce preţ găseşti la materiale. Fă-ţi un calcul estimativ şi apoi adaugă un 25% peste ce ţi-a ieşit ţie şi cam ăla e preţul. Succes!

4 răspunsuri:
| fantimbaland a răspuns:

Eu cred ca in jur 6-7 mii de euro

| fjgjejjhf a răspuns:

Pai din cate stiu nu poti sa contruiesti o casa cu o camera...aia nu mai e casa.2 minim, si in minim 50.000 de euro :d

| bostoaica a răspuns:

Salut...uite si noi ne-am gadit sa construim o casa...si case modeste sunt aici http://www.axcon.ro/case-120-mp.html dupa cum vezi casele cu mansarda incep si de la 33 de mi de euro.Am vorbit cu cei de la firma.casa ti-o da la cheie fara alta taxe.cat e pretu acolo asa ti-o da.succes

| vealsam a răspuns:

In primul rand conteaza suprafetele, garajul nu renteaza sa-l faci pentru ca ocupa prea mult spatiu. intra la case parter pe http://www.proiectetip.ro