| dana_8812 a întrebat:

Cat mai ajunge o autorizatie de constructie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sintetizind ce-au raspuns colegii mai sus treaba sta cam asa :
Autorizatia de constructie nu este un act de sine statator ci finializarea si concluzia unui lung sir de alte multe acte, costisitoare si dificil de obtinut.
Este greu de spus cit cost TOT, depinde de multi factori.
www.oar.org.ro/upload/autorizatia_de_construire.doc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Taxa pentru autorizatie de constructie difera in functie de tipul constructiei si valoarea acesteia. Pentru informare citeste aici: http://www.icc.ro/online/formulare/TaxaAC.pdf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taxa AC reprezinta 0. 05 (sau 0. 07, in functie de primarie)) din valoarea de investitie. La care se adauga celelalte taxe pentru avizele necesare obtinerii autorizatiei (la o casa, in jur de 100-200 euro). Si bineinteles, valoarea proiectului.

| doctoru_5476 a răspuns:

Difera foarte mult o medie intre 15 mil si 80 mil