| Farcas_Paul_1990 a întrebat:

Cati ani poti lucra un pamant sa dea roade? (ex:cartofi)

Răspuns Câştigător
| Jager a răspuns:

Poate da roade aproape la nesfarsit daca tu il intretii si il alimentezi cu ce trebuie. Conteaza si cultura pe care o pui pe acel pamant, daca faci multi ani la rand monocultura (pui aceleasi plante), te vei confrunta cu boli, daunatori din ce in ce mai rau. Poti aceeasi cultura 3-4 ani la rand, dupa care sa o schimbi cu alta.

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Daca ingrasi pamantul cu gunoi de grajd, poti face monocultura pe acelasi teren secole la rand. Dar nu ar strica sa rotezi culturile, macar din an in paste.