| Medema a întrebat:

Ce amestec de combustibil(benzina -ulei) se foloseste la o motocoasa MAC-allistar.Motor in doi timpi.Sau ce se foloseste in general!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Intreaba pe cineva care are drujba ce amestec face si fa la fel!

| Medema explică (pentru lpavel):

Pai difera!

| lpavel a răspuns (pentru Medema):

NU conteaza pentru ca nu difera mult... dar asa pentru tine iti spun : daca scoate fum mult ai pus ulei prea mult - asta inseamna ca motorul are ungere mai buna dar NU are forta asa mare in schimb creste durata de viata a motorului!
-daca nu scoate fum deloc numai un fel de abur atunci motorul este foarte puternic DAR micsoreaza durata de viata pentru ca NU are ungere buna!
Sper sa intelegi ceva din asta! Bafta!

| Medema explică (pentru lpavel):

Tu ce folosesti, ce cantitati?

| lpavel a răspuns (pentru Medema):

AM uitat ca nu am mai folosit de 3-4 ani... happy