| simonabuburuza44 a întrebat:

Ce centrala pe lemne mi-ar trebui la 80 m2

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Sunt calculatoare online, insa la suprafata asta rezultatul va fi sub minimul gasit pe piata. PRobabil din calcul iti va iesi undeva la 10-15 kW, insa nu am vazut centrale sub 20. Poti cumpara linistit cea mai mica centrala pe care o gasesti, insa sa fii atenta totusi la capacitatea focarului, pentru a nu fi nevoita sa o alimentezi tot la cateva ore.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Te adresezi direct in depozitele mari gen Dedeman/Bricostore.
Acolo sunt oameni pe fiecare raion si iti va da explicatii in ceea ce te priveste.
Sarbatori fericite!

| Lawliet14 a răspuns:

De ce nu intrebi un specialist?

| Mihaela1964 a răspuns:

Http://www.benedekco.ro/centrala-termica-pe-lemne-de-fonta-solitech.htm
http://www.calorserv.ro/......__centrale
Exista o multime de centrale, cu sau fara montaj. Ofertele trebuie cercetate cu atentie din punct de vedere al costurilor suplimentare, al garantiei oferite, a punerii in montaj. Bafta!