| Daniel26 a întrebat:

Ce fel de furtun pentru udat gradina recomandati, care sa nu se gâtuie, să nu se obstructioneze jetul de apa in timpul udatului? Merci.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Gardena, dar atentie, sunt pe stele. Cred ca 5 stele e maximum, daca nu ma înșel.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2o6C1lz

| relian a răspuns:

Cauta un furtun cum este cel de aer de la compresor, dar furtun de aer de ala grosu, ala niciodata nu o sa se cuteze, nici chiar daca ai vrea. Faci tu appoi conectii la capete, incalzesti asa usor in caz ca este diametru mai mic decat conectia sil fortezi, prinzi cu clema si moarte nu mai are.Alea da furtune.Nu stiu daca fac asa cum sunt alea pe aer si pentru apa, dar stiu sigur ca mai erau furtune ca alea la aparatele de stropit de pe masini agricole.Se faceau odata si chestii de calitate.Acum eu din ce ma uitai doar asa mai poti gasi futune de genu asta la cele pentru compresoare de aer.