| Bogdan8102 a întrebat:

Ce ierbicid pot folosi pentru a distruge pirul din gradina mea? Vreau in acelasi timp pe suprafata respectiva sa infiintez o cultura de lucerna. Dar rugii de mure cu ce ierbicid se pot combate? Suprafata mentionata are 500 m patrati. As putea actiona in luna martie? V-as ruga sa-mi precizati ce cantitate imi trebuie.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai trebuie sa scapi de buruienile si rugile de mure.
Pentru asta iti recomand metoda clasica: aratul sau sapatul adanc a terenului, urmat de discuire sau maruntirea radacinilor, tot cu sapa.

Daca aplici ierbicide, risti sa nu-ti mai creasca nici lucerna in urmatorii ani.